Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chlísťák 07

25. 6. 2007

Obrazek

Dne 22.6.07 jsem si vzal v práci dovolenou a vše podřídil cestovní horečce na sportovní klání zvané Železný Chlíst, vzhledem k tomu, že se jednalo o druhý ročník, kterého jsem se s kamarádem ze středoškolských lavic účastnil, nešel jsem zcela do neznáma. Jak to tak bývá, nic se u mě neobešlo bez komplikací, cestou na vlak tentokráte na rychlejším silničním kole a s 8-kilovou krosnou na zádech jsem totálně promokl. Naštěstí jsem měl v tom poměrně těžkém báglu sebou věci na převlečení a ručník na usušení.

V Praze jsem se setkal na Masarykově nádraží s kámem štafeťákem, dali jsme si nějakou tu rychlou baštu v místním bufáči, ten bramborový salát vypadal pochybně, ale nějak jsem to vření v břiše ty 2 hoďky strávené ve vlaku do Kutné Hory přežil. Mimochodem Vavis díky za bezva spoj, déle to snad ani jet nemohlo.

Ve večerních hodinách jsme dorazili kolmo z KH do Chlístovic, kde před místní hospůdkou kamarád Vavíňo zaparkoval svůj bajk na střípek od lahváče. Po převzetí klíčů od kulturáku, z minulého ročníku známého pod označením uhlírna, jsme se ubytovali a zaparkovali naše šlapací stroje. Pak jsme zašli na tři pivísky a utopence, já si dal 2porce, fakt luxusní žrádýlko. K pivům jsme ještě zkonzumovali troje brambůrky, testovali jsme příchutě, vyhrály solené.

Další den jsem díky tvrdým dubovým parketám nemohl nějak dospat, tak jsem vstal kolem 6 hodiny a jal se měnit duši na Majkovo kole, na plášti jsem objevil střípek, který jsem vytáhl, ovšem neprojel jsem vnitřek pláště v domnění, že jediný problém byl ten kousínek skla, omyl byl pravdou, novou duši jsem opět píchl, následovala kompletní očista pláště a následné lepení obou duší.

Po posnídání vybraných lahůdek zakoupených v Chlístkonzumu jsme se vydali na místo registrace k rybníku. Pak už jen kamarád Bígouš zdolával peřeje rybníka a hlavně bojoval o místo, páč tam bylo docela nacpáno, tak trošku Čína. Po té co to vše ustál a rozdal pár lokýtků, mě plácl a já se vydal na cyklistickou trať, docela jsem dřel, což je patrné na mém zlepšení oproti mému času z minulého ročníku. Dokonce jsem táhl jednoho z individuálních závodníků, ale alespoň jsem měl společnost. Na běžeckou trať se opět vydal Honza Laiblů, ač i on se zlepšil, tak jsme ve štafetách obhájili 7. místo, v tomto ročníku se nám však značně rozšířila konkurence, i přesto žízeň byla dostatečná. Naše výsledky jsou k dispozici zde.

Pak už se jen baštilo a popíjelo a pak hlavně pařilo na Rock for Chlíst, dost dobrej koncík, hlavně mě zaujala kapela Pankix, zvláště velice sympatická a vnadná zpěvačka, o této kapele se dovíte víc zde.

Další den jsem opět nemohl dospat a tak jsem si šel projít běžeckou část, fakt malebná záležitost, ale běžet bych to nechtěl. V 8 jsem dorazil zpět a vzbudil celej kulturák, pomalu jsme se sbalili, jeli opět kolmo na vlak do KH. Pak do Prahy a já pokračoval do Lužné.

V Praze jsem si koupil na další cestu časopis Peloton a při pohledu na obálku jsem si říkal, ty jo ten typ má dost dobrou helmu a v ten moment jsem si uvědomil, že jsem ji nechal ve vlaku KH-Praha. Bylo už krátce do odjezdu a tak jsem se po ní ani neměl moc čas pídit. Tak trošku jsem byl smířen s tím, že jsem se s ní rozloučil. Ale kamarád Honza, který bydlí přes týden v Praze, neboť zde pracuje, mi ji dohnal a kamarád Vavis mi ji cestou na kole do Prahy vyzvedl v Kolíně na nádru. Tímto děkuji především Honzovi za úsilí, Vavisovi za dopravu a ČD za poctivost.

No a tak vše nakonec dobře dopadlo a tak můžu opět zhodnotit kladně tuto akcičku, když zdraví dovolí, tak se velice rád opět zúčastním. Díky organizátorům, nemá to chybu!