Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chlísťák 08

3. 7. 2008

 

Obrazek

 

Nedávno na sklonku června přesně 28. 6. 2008 se opět konal tradiční hobby triatlonový závod kdesi v Chlístovicích u Kutné Hory, vzhledem k tomu, že „úspěšná“ sestava se nemění, vsadili jsme při účasti ve štafetovém závodě na stejné složení. Byla to naše třetí účast v této sestavě. Ovšem tentokráte před námi stála výzva jiné dvojice, složené z kamarádů Kosáka a Vavise. Hecování pomocí elektronické pošty začalo už někdy počátkem tohoto roku. Kdy jsme zároveň přemlouvali Kosiho (zřejmě všesportovce - teoretika) k účasti, pozávodové veselí bylo pro něj dostatečnou motivací.

 

Jako již tradičně jsem si vzal dovolenou den předem, dopoledne jsem připravil svůj stroj na účast v závodě a zároveň s ním zajel do 9 km vzdálené vsi na poštu pro doporučený dopis, v kterém jsem obdržel výpis ze SCP, kde bylo uvedeno, že jsem vlastníkem 6 akcii jakési společnosti, jejichž peněžitá hodnota je -6 Kč, po shlédnutí tohoto lejstra mi bylo jasné, že tento den bude jistě ještě zajímavý.

 

Moje očekávání se naplnila, kolega Kosek se nevešel se svým šlapacím ořem do předem plánovaného vlaku a tak musel dorazit do KH pozdějším vlakem, my jsme dorazili autem z Prahy ve stanovený čas a tak jsme si krátili dlouhou chvíli čekání v jakési putice nedaleko nádraží popíjením pěnivého moku. V dobu příjezdu vyrazil vyzvednout Vavis našeho nového účastníka neznalého zdejšího prostředí, jaké bylo jeho zděšení, když zjistil, že vlak nabral 30 minutové spoždění, vrátil se tedy pro nás do restauračního zařízení a jali jsme se na nádraží čekat na Kosiho společně, to jste měli vidět tu jeho spokojenou tvář, když po těch všech peripetiích dorazil do KH. Nasedli jsme na kola a frčeli téměř za tmy do Chlístovic, moc zajímavá jízda, zvlášť když jediný osvětlený jsem byl já a tak jsem to jistil ze zadu.

 

V Chlístovicích jsme jako vždy dali pár pivek v místní hospůdce a šli lehnout do „uhlírny“ na dubové parkety, ani samonafukovací karimatka mi příliš komfortu k spaní neposkytla. Další den ráno probíhal jako obvykle, nákup v konzumu, povalování, četba sportovních a bulvárních plátků, odjezd kolmo k rybníku, registrace, vyslechnutí rozpravy, rozplavba, závodní horečka atd. Účast v závodě byla tentokráte taková rodinnější, což myslím bylo ku prospěchu věci.

 

Z průběhu samotného závodu stojí jen za zmíňku, že ač jsem vyjížděl po Bígoušovo plavání na kole z 9. místa, propracoval jsem se mým cyklistickým výkonem na třetí pozici, kterou jsme bohužel v běžecké části neudrželi a propadli se na 7. místo, zatímco naši rivalové Kosek a Vavák obsadili konečné 5. místo a tím nám uštědřili pro nás těžkostravitelnou porážku. Vzhledem k tomu, že jsem letos závodil s jakýmsi helicobaktorem v těle a můj parťák byl zatížen osobními starostmi, neboť se chystá na podzim vstoupit do svazku manželského, prohlašuji tímto závěrem, že příště se pokusíme obsadit jiné než 7. místo a případně uštědříme porážku štafetě KV. Jak jsme si všichni stáli se dovíte zde.

 

Děkuji tímto klukům za bezva strávený víkend s příjemnými lidmi, organizátorům za bezva akci a všem zúčastněným za sportovní výkony, které pak někteří dostatečně oslavili v Chlísthospůdce, která jako vždy nezklamala. Jo a taky kytaristovi Majklovi, že nás doprovázel při našich pěveckých výjevech. Bylo to moc fajn a za rok se snad zase sejdem.